Garnizon – Dla Kreatywnych!

Przy współpracy z firmą deweloperską Hossa S.A. zaadaptowaliśmy jedną z gdańskich kamienic na potrzeby domu studenckiego SimLE – mamy prywatny akademik dla 21 osób. Dzięki specjalnie przystosowanym i wyposażonym warsztatom oraz hali ekspozycyjno – wystawowej możliwy będzie sprawny rozwój projektów. SimLE jest pierwszą w Polsce inicjatywą studencką, która ma własny akademik, mieszczący się na terenie Garnizonu w Gdańsku. Projekt ten nazywa się Garnizon – Dla Kreatywnych! Gdyż tak właśnie jest! Kamienicę zamieszkuje 21 ambitnych młodych specjalistów z różnych dziedzin, kierunków, a nawet uczelni. Łączy nas wspólna pasja, chęć rozwoju i spełnienia. Marząc o sukcesach czynimy rzeczy zrobionymi.

Projekt jest odpowiedzią na kwestię utrudnionej komunikacji i organizacji wśród Członków Koła Naukowego. Ideą GdK jest stworzenie Członkom SimLE warunków do bardziej dynamicznej i skutecznej pracy w zakresie zadań realizowanych w ramach bieżących projektów. Idealnym do tego narzędziem wydawał się być budynek o charakterze prywatnego domu studenckiego wraz z przestrzenią warsztatową i ekspozycyjną.
Wyraźne w tym kierunku zainteresowanie wykazała Grupa Inwestycyjna HOSSA S.A. Pierwsze działania w kierunku zainicjowania Projektu miały miejsce na przełomie lutego i marca 2014 roku. Wówczas doszło do spotkania przedstawicieli SimLE z Członkami Zarządu GI HOSSA, podczas którego dokonano wizji lokalnej budynku, który miał być przeznaczony do zamieszkania przez studentów.

Po otrzymaniu i przeanalizowaniu planów architektonicznych budynku Członkowie SimLE rozpoczęli projektowe w zakresie aranżacji wnętrz pod kątem zamieszkania przez studentów. Dzięki nim Członkowie SimLE mają możliwość wykonywania projektów przy jednoczesnym prezentowaniu bieżących osiągnięć i postępów prac.

Lokale Mieszkalne stanowią przestrzeń zamieszkiwaną przez 21 studenów, z których większość studiuje na PG i działa w ramach SimLE.