SeaIdeas

Sea Ideas zrodziło się z pomysłu zrealizowania w kole projektu związanego z przemysłem morskim. Zadaniem zespołu było zaprojektowanie i budowa stanowiska multimedialnego na potrzeby interaktywnej wystawy Stoczni Remontowej „Statki. Nasza pasja” w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku. 

W projekt ten zaangażowane było kilkanaście osób, w tym działające w ramach SimLE studentki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. 

W ramach przygotowania do projektu zgłębiliśmy temat branży morskiej, a także odwiedziliśmy podobną wystawę w muzeum w Oslo. 

Zespół przygotował szereg propozycji urządzeń na potrzeby wystawy, które następnie zaprezentowano i poddano ocenie. Finalnie zrealizowano stanowisko pod nazwą „Wirtualna inspekcja statku”. 

W skład stanowiska wchodziło przygotowane przez nas  oprogramowanie wraz z dobraną szatą graficzną oraz konsola do gry, która jest symulatorem pozwalającym wcielić się graczom w rolę inspektora wybranego statku. Zadaniem uczestnika jest odnalezienie i udokumentowanie usterek. Urządzenie było dostępne w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku. 

Dodatkowo, stworzyliśmy aplikację „Gra w statki”, w ramach której gracz wciela się w dowódcę floty i jego zadaniem jest zatopienie jednostek przeciwnika. 

Projekt Sea Ideas realizowany był we współpracy z firmami Remontowa Holding, DNV oraz I3D. 

W 2015 roku, Sea Ideas zostało nominowane w konkursie Czerwonej Róży, w kategorii „Wychowanie morskie studentów”.