Piszą o nas! Jak studenci tworzą stymulator lotów

Program SimLE zatacza coraz szersze kręgi. Aktywność studentów Politechniki Gdańskiej została dostrzeżona i doceniona przez redaktorów Dziennika Bałtyckiego. Pomorska gazeta opublikowała na łamach swojego wydawnictwa obszerny artykuł, w którym przedstawiciele projektu – Kinga Kudelska, Robert Miroszewski i Piotr Szczepiński szczegółowo opowiedzieli o programie i planach budowy – Skyhawk, czyli projektu mobilnego symulatora lotów Cessny 172N.

Opublikowany artykuł zwraca uwagę na innowacyjne aspekty programu takie jak współpraca z biznesem, jednoczesny rozwój umiejętności miękkich poprzez naukę na praktykach u partnerów biznesowych czy szereg wewnętrznych szkoleń oraz rozwijanie umiejętności twardych takich jak zdobywanie wiedzy i umiejętne korzystanie z niej w życiu zawodowym przez przyszłego absolwenta. Zdaniem Dziennika Bałtyckiego na uwagę zasługuje fakt, że Program SimLE to projekt otwarty na współpracę studentów w różnych wieku oraz z zupełnie odmiennych środowisk. To miejsce, w którym mogą znaleźć miejsce dla siebie studenci różnych kierunków.

Pozostajemy w stałym kontakcie z Dziennikiem Bałtyckim, który zapowiedział, że będzie przyglądać się postępom w pracach nad mobilnym symulatorem. Jesteśmy pełni nadziei, że wytężona praca studentów zostanie doceniona w postaci kolejnych informacji o nas w prasie. Zapraszamy do zapoznania się z całością artykułu.

 

Posted in Archiwum, Skyhawk.