Idea

SimLE to międzyuczelniana organizacja studencka zrzeszająca i rozwijająca skrzydła studentów całego trójmiasta, powstała w 2013 roku na Politechnice Gdańskiej w odpowiedzi na głosy pracodawców, studentów oraz absolwentów uczelni wyższych. Dochodziły nas wieści, że świeżo upieczonym absolwentom brakuje umiejętności miękkich oraz praktycznego doświadczenia w zastosowaniu umiejętności twardych. Postanowiliśmy temu zaradzić!

Doskonalimy nasze umiejętności organizując wydarzenia, spotkania z firmami, szkolenia, oraz najważniejsze – realizując innowacyjne projekty grupowe w zespołach interdyscyplinarnych. Dzięki tym działaniom członkowie naszej organizacji są lepiej przygotowani do pracy zawodowej oraz podnoszą swoją wartość w oczach przyszłego pracodawcy.

Aby potwierdzić naszą wartość, jako priorytet, stawiamy sobie wysoki poziom złożoności i innowacyjności naszych projektów. Nad ich rozwojem czuwają osoby podzielone na cztery działy. Dział Projektów Technicznych zajmuje się urzeczywistnianiem naszych pomysłów od nakreślenia pierwszych szkiców po wkręcenie ostatniej śrubki. Ich dzieła można zobaczyć w zakładce „Projekty”. Dział Relacji Partnerskich dba o to aby było za co je urzeczywistniać – nawiązuje kontakty i współpracę z firmami i instytucjami. Efekty ich działalności można zobaczyć w zakładce „Partnerzy”. Dział Public Relations szerzy dobry wizerunek organizacji oraz promuje nasze projekty i wydarzenia. To oni stworzyli taki łady opis, który właśnie masz okazję czytać, a pozostałe efekty ich działalności można zobaczyć w mediach tradycyjnych, na portalach społecznościowych, konferencjach i przy każdej okazji gdy spotkasz SimLE. Oraz Dział Human Resources, który troszczy się o to, aby cała organizacja działała jak dobrze nasmarowana maszyna.