Idea

SimLE to międzyuczelniana organizacja studencka zrzeszająca i rozwijająca skrzydła studentów całego trójmiasta, powstała w 2013 roku na Politechnice Gdańskiej w odpowiedzi na głosy pracodawców, studentów oraz absolwentów uczelni wyższych. Dochodziły nas wieści, że świeżo upieczonym absolwentom brakuje umiejętności miękkich oraz praktycznego doświadczenia w zastosowaniu umiejętności twardych. Postanowiliśmy temu zaradzić!

Doskonalimy nasze umiejętności organizując wydarzenia, spotkania z firmami, szkolenia, oraz najważniejsze – realizując innowacyjne projekty grupowe w zespołach interdyscyplinarnych. Dzięki tym działaniom członkowie naszej organizacji są lepiej przygotowani do pracy zawodowej oraz podnoszą swoją wartość w oczach przyszłego pracodawcy.

Aby potwierdzić naszą wartość, jako priorytet, stawiamy sobie wysoki poziom złożoności i innowacyjności naszych projektów. Nad ich rozwojem czuwają studenci zrzeszeni w projektach technicznych oraz w Dziale Biznesu. Projektów Techniczne zajmuje się urzeczywistnianiem naszych pomysłów od nakreślenia pierwszych szkiców po wkręcenie ostatniej śrubki. Ich dzieła można zobaczyć w zakładce „Projekty”. Dział Biznesu dba o to aby było za co je urzeczywistniać – nawiązuje kontakty i współpracę z firmami i instytucjami. Efekty ich działalności można zobaczyć w zakładce „Partnerzy”. Studenci zrzeszeni w tym dziale szerzą dobry wizerunek organizacji oraz promuje nasze projekty i wydarzenia. To oni stworzyli opis, który właśnie masz okazję czytać, a pozostałe efekty ich działalności można zobaczyć w mediach tradycyjnych, na portalach społecznościowych, konferencjach i przy każdej okazji gdy spotkasz SimLE. Dział Biznesu,  troszczy się także o to, aby cała organizacja działała jak dobrze nasmarowana maszyna.