Aerofestival 2015

Aerofestival

Aerofestival 2015 to międzynarodowe pokazy lotnicze, które odbędą się 13 i 14 czerwca w Poznaniu, na terenie Portu Lotniczego Poznań – Ławica. Jest to pierwsze tego typu wydarzenie w Europie, będące połączeniem trzech elementów – pokazów lotniczych, części targowo – wystawienniczej Aero Fair a także koncertów.

Impreza skierowana jest nie tylko do fanów lotnictwa, ale do każdego, kto chciałby z bliska przyjrzeć się samolotom i zobaczyć na żywo akrobacje najlepszych pilotów. Aerofestival to ponad 100 000 uczestników, ponad 500 minut pokazów i 90 maszyn w powietrzu, dwa dni niezapomnianej zabawy i miliony wspomnień. Na niebie nad poznańską Ławicą zaprezentują się najlepsze grupy akrobacyjne i piloci z Polski i zagranicy, m.in. Łukasz Czapiela, Artur Kielak, Turkish Stars, Red Bul Flying Bulls Aerobatic Team, Baltic Bees i wiele innych.
Za organizacją wydarzenia stoi spółka Aeropact, Międzynarodowe Targi Poznańskie a także Port Lotniczy Poznań – Ławica, będący gospodarzem terenu.

W ramach współpracy z organizatorami Aerofestivalu, SimLE będzie gościem festiwalu i zaprezentuje kabinę symulatora lotów SkyHawk.

 

Posted in Archiwum, Wspólpraca.